Opis konkursu

O konkursie

Wykorzystując okres kwarantanny, podczas którego pozostajemy w domach, wykorzystajmy ten czas kreatywnie i twórczo – odtwórzmy słynne obrazy przy użyciu materiałów, które posiadamy w domu, korzystajmy z ogrodów, balkonów. Zaangażujmy w to wszystkich domowników.

Ponieważ jak twierdził charyzmatyczny niemiecki artysta, teoretyk sztuki JOSEPH BEUYS „każdy z nas jest artystą w życiu, każdy może tworzyć sztukę i wpływać na nią oraz otaczający go świat”. Z byciem artystą jest jak z byciem dzieckiem, wszyscy dorośli nimi kiedyś byli, ale tylko niektórzy o tym pamiętają i pielęgnują w sobie ten dar. Tworzenie i odbiór sztuki to jedna z podstawowych ludzkich potrzeb. Czyli – nie jest ona ekskluzywnym hobby dla "wybranych". Żywe obrazy to „zainscenizowane” arcydzieła malarstwa. Tradycja żywych obrazów (franc. tableaux vivants) sięga początków XVIII w., a ich największa popularność przypada na przełom XIX i XX w., kiedy to fotografie żywych obrazów upozowanych przez amatorów, bądź zawodowych aktorów, sprzedawane były w formie pocztówek.

Każdy, kto chce wziąć udział w konkursie musi wykonać fotografię odtwarzającą jedno z wybranych dzieł wielkich mistrzów malarstwa. Jedna rodzina może przesłać maksymalnie 3 fotografie różnych obrazów.

Zgłoszenia przyjmujemy do 15 czerwca 2020 roku.
Konkurs 2020

Zwycięzcy konkursu w 2020 roku

I. nagroda

Munch „Krzyk” – Marta Michalska-Domańska

II. nagroda

Józef Chełmoński „Babie lato” – Aleksander Guła

III. nagroda

Leonardo da Vinci „Dama z gronostajem” – Lena Morawska

Hanna Górska „Pokutująca Magdalena”- Sara Wawrzczyk

Wystawa prac

Prace z 2020 roku

Formularz zapisu

Weź udział w konkursie

Klauzula informacyjna dotycząca zbierania danych osobowych: Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, że:
    1. Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Fundacja na Rzecz Rozwoju WARSZAWA 2030 + z siedzibą w Warszawie, al. Jerozolimskie 200, 02-486 Warszawa,
    2. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu przeprowadzenia konkursu.
    3. Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będzie Fundacja na Rzecz Rozwoju WARSZAWA 2030 + i Jury konkursu.
    4. Posiada Pani/Pan prawo do:
    – żądania od administratora dostępu do danych osobowych;
    – sprostowania danych osobowych;
    – usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych osobowych;
    – wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych;
    – przenoszenia danych.
    5. Posiada Pani/Pan prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie.
    6. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, jeśli uzna Pani/Pan, że przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niepodanie danych w zakresie wymaganym przez Organizatora będzie skutkować odrzuceniem Zgłoszenia.

Sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO.